Pěstování v laborce? Radši se chovejme lépe k planetě, říká farmářka

Technologie

V době veder a sucha se hledají životaschopné alternativy zemědělské produkce. V posledních letech se zmiňuje hydroponie jako cesta, jak zajistit kvalitní úrodu. Dokázala by hydroponie nahradit klasické zemědělství? Na to v rozhovoru pro iDNES.cz odpovídá Karolína Pumprová, zakladatelky pražské společnosti HerbaFabrica.

Fabrika na bylinky. Dva mladí podnikatelé ke svému zemědělství v metropoli nepotřebují pole ani záhony

Technologie

Farmařit se dá také ve městě. Stačí k tomu pár polic, živný roztok a třeba lógr, dokazuje alternativní pěstírna HerbaFabrica.

Zelenina přímo z města. Herba Fabrica přináší do Prahy digitální farmaření

Technologie

Hydroponické pěstování rostlin zvyšuje dostupnost zeleniny, bylinek a dalších výpěstků přímo ve městě. Snižuje také množství použité chemie, porosty není potřeba chránit postřiky před hmyzem. Do budoucna obor přejde na bio kvalitu.

Farma v továrně i sdílená hudební zkušebna. Nápady mladých Čechů, jak zlepšit svět

Technologie

Herba Fabrica je první pražská softwarově řízená městská farma. Využívá moderní postupy: mikrozeleninu pěstuje vertikálně, teedy v patrech, čímž šetří místo, a hydroponicky, tedy v živném roztoku, čímž šetří vodu.

Čerstvé mikrobylinky a zelenina z pražské farmy HerbaFabrica putují do firem i coworkingů

Technologie

Z první městské farmy HerbaFabrica v Praze-Holešovicích míří povzbudivá zpráva: Čerstvé bylinky nabité vitamíny jsou na dosah po celý rok! A nemusíte mít zahrádku, ani truhlíky za oknem či na balkóně.

V Praze funguje první hydroponická farma. Holešovická herbafabrica

Technologie

O laboratorním pěstování rostlin slýcháme stále častěji. O tom, jaké má výhody a potenciál, jsme se dozvěděli přímo v holešovické pěstírně

Rozhovor s HerbaFabrica: Jak se pěstují bio bylinky v centru Prahy?

Ekologie

V roce 2018 založila skupina studentů ČVUT a České zemědělské univerzity start-up s názvem HerbaFabrica. Přináší nový, moderní pohled na pěstování rostlin bez chemie.