rostlina
rostlina

Ředkvička fialová

rostlina
rostlina

Peprná chuť a sytě fialová barva ředkvičky oživí chlebíčky, saláty a skvěle doplní smažená jídla. Oblíbenému tataráku dodá ten správný říz. Obsahuje velké množství antioxidantů i abecedu vitamínů (A, B1, B2, C, E). Dále pak minerály, draslík, hořčík, sodík a fosfor, který podpoří sílu svalů i zraku. Díky obsahu antioxidantů má čistící účinky na organismus a podporuje trávení. Příjemný je také nízký obsah kalorií – zhruba 15 kcal na 100 g. Ideální volba, pokud dostanete chuť na něco pikantního.

Objednat
rostlina
rostlina

Ředkev

rostlina
rostlina

Křupavá ředkev s mírně štiplavou chutí skvěle zpestří saláty a z běžné snídaně udělá opravdovou delikatesu. V každém soustu jednoznačně ucítíte výraznou chuť vzrostlé ředkvičky. Obsahuje velké množství kyseliny listové, vitamínů C, B3 a B6. Vyniká také vysokým obsahem vitamínů E a K. Pro srovnání: v 50 g ředkvičky je stejné množství vitamínu E jako v 115 jablkách. Vitamín E představuje důležitý antioxidant, pomáhá zpomalovat stárnutí a snižovat riziko nádorových onemocnění.

Objednat
rostlina
rostlina

Hrášek

rostlina
rostlina

Hrachové výhonky jsou chuťově k nerozeznání od klasického hrášku, nasládlé s mírně nahořklým oříškovým podtónem. Lehce se vám může stát, že na posezení spořádáte celou krabičku. Hrášek je bohatý na proteiny i vitamíny. Obsahuje vitamín C, B1, B2, E a K. Dále pak kyselinu listovou, hořčík a draslík, minerály vápníku i železa. Tyto zdraví prospěšné látky posilují metabolismus, podporují trávení a zvyšují celkovou kondici. Hrášek také dobře poslouží vegetariánům, kteří takto mohou díky vysokému obsahu bílkovin částečně nahradit příjem masa.

Objednat
rostlina
rostlina

Slunečnice

rostlina
rostlina

Hutná slunečnice svou plnou chutí připomíná mladý špenát nebo čerstvě vyloupaná slunečnicová semínka. Tahle šťavnatá rostlinka patří mezi bestsellery v naší nabídce. Výhonky slunečnice obsahují mnoho zdraví prospěšných látek: bílkoviny, uhlohydráty a také vitamín A, B, E, C a D. Dále pak minerály jako hořčík, fosfor, draslík, vápník a železo. Tyto látky posilují zuby i kosti a doporučují se všem sportovcům proti bolestem svalů a k vyrovnání nervové soustavy. Mimo to má slunečnice až 25% obsah proteinů.

Objednat
rostlina
rostlina

Lichořeřišnice

rostlina
rostlina

Charakteristickou chutí se nápadně podobá řeřiše. Lichořeřišnice je jednou z nejzdravějších mikrobylinek vůbec. Tenhle zelený poklad byste neměli minout. Funguje jako přírodní antibiotikum, využívá se při léčbě streptokoka a může pomoci i při léčbě stafylokoka, který se jen těžko léčí antibiotiky. Celkově posiluje imunitní systém a zvyšuje obranyschopnost organismu. Léčí bolest v krku, kašel, nachlazení, chřipku, onemocnění dýchacích cest nebo chronické záněty. Navíc má antibakteriální i antivirotické účinky. Podporuje růst vlasů, brání jejich vypadávání a pomáhá proti lupům.

Objednat
rostlina
rostlina

Rukola

rostlina
rostlina

Tahle vitamínová bomba svou charakteristickou chutí krásně zpestří saláty i masová jídla. Těšte se na mnohonásobně intenzivnější chuť vzrostlé rukoly v mini verzi. Přestože její domovinou jsou subtropy, u nás na farmě se jí skvěle daří. Obsahuje vysoké množství vápníku, beta karotenu, vitamínu K i C. Její šťavnaté lístky působí blahodárně proti únavě a posilují imunitu. Mimo to rukola pomáhá udržet silné a zdravé kosti. Její konzumace také přispívá k detoxikaci jater a pročištění krve.

Objednat
rostlina
rostlina

Hořčice

rostlina
rostlina

Ostrá chuť drobných lístků připomíná dijonskou hořčici nebo japonské wasabi. Je lehce štiplavá a velmi výrazná. Přidejte ji k salátům, sushi nebo hovězímu masu! Potěšíte tak milovníky pikantních jídel. Hořčice má vysoký obsah vlákniny, antioxidantů a vitamínů K, B6, A a C. Je bohatá na uhlovodíky i minerály, jako je vápník, železo či fosfor. Díky tomu příznivě působí proti bolestem svalů, horečce nebo revmatismu – a navíc příjemně zahřeje.

Objednat
rostlina
rostlina

Koriandr

rostlina
rostlina

Koriandr by neměl chybět v žádné domácnosti milovníků asijské, indické či mexické kuchyně. Malé výhonky mají neobvykle výraznou chuť a navíc povzbuzují chuť k jídlu. Již od starověku se koriandr používal jako mocné afrodiziakum. Tato bylinka poslouží jako praktická přírodní přísada v domácí lékárničce. Listy koriandru jsou bohaté na vitamín A, B, C i K. Vysoký obsah prospěšných látek přispívá ke správné srážlivosti krve a zdravým kostem. Také se hodí při bolestech hlavy a uklidní rozhozený žaludek, mírní křeče i nadýmání. Žvýkáním koriandru lze dokonce minimalizovat zápach z úst a osvěžit dech.

Objednat
rostlina
rostlina

Ředkvička růžová

rostlina
rostlina

Dodá salátům jemnou pikantnost a křupavost. Výborně poslouží do burgerů nebo na snídaňové omeletě. Krásně také odlehčí smažená a další tučná jídla. Výrazné růžovozelené zbarvení spolu se štiplavou chutí pozvednou i obyčejný chleba s máslem o úroveň výš. Přidejte mikrobylinku ředkvičky na chlebíčky a hosté budou koukat! Ředkvička růžová má vysoký obsah vitamínu C i kyseliny listové. Mimo to je zdrojem vítamínů A, B1, B2. Díky antiseptickým vlastnostem celkově podporuje imunitní systém.

Objednat